Rekuperatory dachowe

Rekuperatory dachowe i ich rola w systemach wentylacyjnych.

Ekologia, to teraz bardzo modne słowo. Każdy chce być EKO i żyć ekologicznie. Nic, więc dziwnego, że producenci, projektanci szukają, co raz to nowych rozwiązań, dzięki którym słowo ekologiczny zyska zupełnie nowy wymiar. Tyczy się to nie tylko branży odzieżowej, spożywczej, ale również i wentylacyjnej. Już od kilkunastu lat na rynku funkcjonują ekologiczne, energooszczędne rekuperatory dachowe.

Czym są, jak działają i dlaczego się dzisiaj, co raz częściej wykorzystywane przy instalowaniu systemów wentylacyjnych? Odpowiedzi na te i jeszcze wiele, wiele innych pytań znajdziesz poniżej.Najprościej ujmując, rekuperatory dachowe, to wymienniki ciepła, których zadaniem jest przechwytywanie, przetrzymywanie i ponowne wykorzystywanie energii. Ich nietuzinkowa budowa i właściwości sprawiają, że decydując się na tego typu rozwiązanie nie tylko oszczędzamy energię, oczyszczamy i nawilżamy powietrze, wentylujemy pomieszczenie, ale również oszczędzamy pieniądze.

Tak wielkie możliwości sprawiają, że po rekuperatory dachowe sięgają wszyscy, poczynając od właścicieli sklepów, magazynów, warsztatów, a na właścicielach hal sportowych, gimnastycznych zakończywszy. Wykorzystywanie rekuperatorów przy instalowaniu systemów wentylacyjnych, to rozwiązanie, z którego zadowolony będzie każdy właściciel.

To, dzięki nim nie tylko zmniejszymy rachunki za prąd, ale również zapewnimy danemu pomieszczeniu odpowiedni przepływ czystego dla nas i dla środowiska powietrza. Czy można chcieć czegoś więcej? Zwłaszcza dziś, kiedy bycie EKO jest najbardziej trendy.

Automatyka, AGD, osprzęt